Програми-Браузери

програми браузери

Програми-Браузери

Сьогодні про Веб говорять більше ніж про Інтернет. Насправді, Інтернет і World Wide Web («Всесвітня павутина») – зовсім не одне і те ж. Веб – це величезний набір зв’язаних між собою інформаційних «сторінок». Кожна така сторінка може бути комбінацією текстової і графічної інформації, аудіо- і відеокліпів, анімації та інших об’єктів. (Можливо, ми тут згадали не все, бо з кожним днем з’являється все більше різної всячини, яку можна розмістити в Веб.) Такими цікавими Веб-сторінки роблять гіперпосилання, що містяться в них, які ми зазвичай називаємо просто посиланнями, оскільки в Інтернет і без того вистачає всіляких «гіпер». Кожне таке посилання указує на іншу Веб-сторінку, і після клацання на ньому ваш браузер відобразить вміст відповідної сторінки. (Про браузери мова піде через кілька сторінок. А зараз просто звикніть до думки, що браузер – це така програма, яка показує вміст Веб.)

На кожній сторінці, яку відобразить для вас браузер, представлені додаткові посилання, які вказуютьна інші сторінки. За допомогою посилань вони можуть бути пов’язані з іншими сторінками, розташованими в найвіддаленішому куточку світу, тому якщо вже ви потрапили в Веб, то можете перенестися із Сінгапуру в Калгарі і з Сіднея –до Буенос-Айреса. Всього декілька секунд (з урахуванням затримок в роботі мережі) відокремлюють вас від будь-якого Веб-вузла в будь-якій точці світу.

Така система взаємозв’язаних документів відома як гіпертекст. На рис. представлена Веб-сторінка, на якій кожне підкреслене словосполучення є не що інше, як посилання на іншу Веб-сторінку.

Гіперпосилання

Гіперпосилання

Share this post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


%d блогерам подобається це: